Biz Kimiz?

Metin Tamöz ve Ali Tamöz kardeşler; 1952 yılından beri yaş sebze ve meyve ticareti ile uğraşan babaları Ayhan Özkan Tamöz’den devraldıkları kuruluşu daha da ileriye taşımak için adımlar atmışlardır. Babaları namı diğer ANKARALI PAZARCI AYHAN’ın kendilerine bıraktığı “DÜRÜSTLÜK VE İNANÇ” ilkeleriyle mesleklerini en iyi şekilde icra etmek için canla başla çalışmışlardır. Metin ve Ali Tamöz kardeşler ilerleyen yıllarda kurdukları  TAMÖZLER LTD.ŞTİ. ve diğer kardeş şirketlerle ticaretini yaptıkları sebze ve meyveleri “İYİ TARIM SERTİFİKASI” alarak bünyelerinde görev yapan tarım mühendisleri ve diğer çalışma arkadaşlarıyla üretmeye başlamışlardır. Kendi bünyelerinde kurulan Tarım İşletmelerinde yüksek seralar ile sebze üretimi yaptıkları gibi narenciye ve meyve üretimini gerçekleştirmektedirler. TAMÖZ kardeşler Mersin bölgesinde bizzat üretimini gerçekleştirdikleri tarım ürünlerinin paketlenmesi, soğuk hava depolarında muhafazası, nakliyesi ve tüketiciye ulaştırılmasında  satışın gerçekleştirilmesinde bizzat yer aldıklarından aracıları ortadan kaldırıp, halka veya gıda ürünleri satan marketlere düşük maliyetlerle ürün satma imkanı bulmaktadırlar.

Mersin’de bizzat satış noktaları olduğu gibi, Ankara ilinde kendi bünyelerinde faaliyette bulunan Toptancı Hâl 58 Numaralı satış noktası da bulunmaktadır.

Tamöz kardeşler  kurdukları tarım işletmeleri vasıtasıyla İyi Tarım Sertifikası ile üretimini gerçekleştirdikleri tarım ürünlerinin paketlenmesi için paketleme tesisleri yanında muhafazası için soğuk hava ünitelerini de kurmuşlardır.

Metin ve Ali TAMÖZ kardeşler işletme ve iştirakleriyle “Dürüstlük ve İnanç” ilkeleriyle öncelikle insan sağlığını nazara alarak en kaliteli tarımsal üretimi gerçekleştirip, paketleme, depolama ve satış sektörlerinde sürekli olarak kendilerini geliştirerek “METİN” ve “TAMÖZLER” markalarıyla sektörde “Güven ve Kalitenin” adresi olarak  markalarına değer katarak büyümeye devam etmektedirler.


TAMÖZLER, ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE

null